Rada Fundacji

Danuta Rompa

Mgr ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku; mgr teologii Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu; Studia podyplomowe „Pedagogika resocjalizacyjna z elementami pedagogiki opiekuńczej” na Uniwersytecie im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy; Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie I st. w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie.
Pracowałam w ośrodku dla dzieci głęboko upośledzonych, prowadziłam ośrodek dla samotnych matek oraz ośrodek dla kobiet z dziećmi – ofiar przemocy w rodzinie; mam wieloletnie doświadczenie jako nauczyciel religii. Od wielu lat jestem zaangażowana w pracę rekolekcyjno – formacyjną dzieci, młodzieży, dorosłych i rodzin w ramach Ruchu Światło – Życie. Jestem kuratorem społecznym Sądu Rejonowego – Wydział Rodzinny i Nieletnich.
Moją pasją jest min. malowanie porcelany, malowanie na szkle i na drewnie; fotografia; praca w ogrodzie.
W budowaniu relacji i w pracy na rzecz dobra drugiego człowieka kieruję się pragnieniem, aby druga osoba odkryła swoją wartość i godność, rozwijała swoje możliwości życiowe, co najpełniej dokonuje się przez odkrycie bezwarunkowej Miłości Boga.

 

Magdalena Tchoryk

Koszalin to moje miasto rodzinne. Tutaj mieszkam od urodzenia, pracuję i rozwijam się zawodowo. Moja praca daje mi ogromną satysfakcję.To także dzięki niej nawiązuję kontakt z drugim człowiekiem. Wolontariatem zainteresowałam się parę lat temu. Z Fundacją Zdążyć z Miłością jestem związana już od 2015 roku. Bycie wolontariuszem uwrażliwiło mnie na potrzeby drugiego człowieka. Świadomie niosę bezinteresowną pomoc osobą osamotnionym, chorym, potrzebującym wsparcia. Uważam, że warto, a nawet trzeba, dzielić się z innymi swoimi umiejętnościami i wolnym czasem. Dzięki działalności w Fundacji wiem, jak powinna brzmieć odpowiedź na fundamentalne pytanie: więcej mieć, czy bardziej być…                                                                        Prywatnie-mama dorastającej córki

Elżbieta Żybort

Pochodzę z Koszalina. Tu się urodziłam i tu mieszkam, dlatego moje życie rodzinne i zawodowe jest związane z tym miastem. W Fundacji „Zdążyć z Miłością” jestem od 2014 roku. Wolontariat daje mi ogromną, osobistą satysfakcję i radość. Pomagam, bo wiem, jak ważne jest bezinteresowne pomaganie osobom, które tego potrzebują, wspieranie ich i dawanie nadziei w lepsze jutro. Robię to świadomie i z przekonaniem, że szacunek i tolerancja dla drugiego człowieka, wzajemna życzliwość, niesienie pomocy to wartości priorytetowe. I nimi właśnie powinniśmy się w życiu kierować.

W wolnych chwilach – ogród, spacer, książka.

 

 

Anna Połczyńska

Pochodzę ze Świdwina od 2006 roku mieszkam w Koszalinie z tym miastem związałam swoja przyszłość i przyszłość moich dzieci. Tu pracuje,uczę się i rozwijam. Wolontariatem zainteresowałam się kilka lat temu. Z fundacją „Zdążyć z miłością” związana jestem od 2016 roku. Bycie wolontariuszem daje mi możliwość pomagania innym,zdobywania cennego doświadczenia uczy wrażliwości na ludzi i ich problemy,ale przede wszystkim wolontariat to poczucie bycia potrzebnym. To co robię robię z głebi serca i przekonania,że warto pomagać.

Prywatnie spełniona mama dwójki dorastających dzieci.

 

Facebook